Luvian Vedon harrastustoiminta pysähtyy koronaviruksen vuoksi.
12.3.2020 20:49 Uutiset / Jaoston pääsivusto

Luvian Vedon harrastustoiminta pysähtyy koronaviruksen vuoksi.

12.3.2020

TIEDOTE

Luvian Vedon johtokunta on päättänyt pysäyttää koko Luvian Vedon harrastustoiminnan.

Toiminnan keskeytys koskee kaikkien seuran lajien ja toimintojen otteluita, harjoituksia ja tapahtumia.
Keskeytys alkaa välittömästi ja on voimassa toistaiseksi.

Tämän päätöksen taustalla on Salibandyliiton tänään aiemmin tekemä päätös pelikauden 2019-2020 päättymisestä tällä päivämäärällä, Eurajoen kunnalta saamamme ohjeistus isompien tapahtumien siirtämisestä myöhempään ajankohtaan ja alueemme muiden liikuntaseurojen päätökset omien toimintojensa keskeytyksistä.
Isoimpana tekijänä on kuitenkin seuramme tuntema vastuu omista jäsenistään, vastustajistaan ja kaikista ihmisistä toimintojensa välittömässä ja välillisessä läheisyydessä.

Tässäkin asiassa kun näytämme yhteisöllisyyttä ja oikeaa esimerkkiä, niin asiat kääntyvät tulevaisuudessa takaisin hyvään normaaliin. Oikeat ohjeet ja käytännöt luettavaksi itselle, sekä omille läheisille kerrottavaksi löytynevät täältä:

THL Koronavirustietoa

Sydämellisesti,
Teidän LuVe


   
Lisää uutisia
Yleisurheilu
«  Huhtikuu   »
Kategoriat